Drama Kursu

2024 yılı itibariyle Drama Kursunu sizlere sunmayı planlıyoruz

Şişli Sanat Kursu ile Dramayla tanışın!

Drama, yaşamımızda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Drama, çocukların ezbere yönelik eğitimden çıkarılmasını amaçlayarak, hayal gücü ve oyunlara dayalı bir şekilde eğitim almasını sağlar. Bu yöntem ile çocukların gelişimine hızlı bir şekilde katkı sağlamaktadır. Drama eğitiminin yaş sınırı bulunmamaktadır.


Drama, okul öncesi olarak 4 ve 6 yaşları arasında olan çocuklarda başlanabilir. Özellikle 7 yaş öncesi drama eğitimine başlamak çocuk için çok yararlı olacaktır. Fiziksel güvenin oluşmaya başladığı bu dönemde drama eğitimi, çocukların özel ilgi alanlarını bulmak için önemli bir araç olmaktadır.

Şişli Sanat Kursu'nda alınan Drama Eğitimi ile Hayata Farklı Bir perspektiften görmeyi Öğrenin.

Drama eğitiminde yaş sınırı yoktur.

Drama eğitimi, çocuklara yaşam boyu sürdürecekleri ve birçok alanda kullanacakları beceriler kazandırır. Yaratıcılığı ve hayal gücünü beslemenin yanında özgüvenini geliştirmesine yardımcı olur. Ayrıca drama eğitimi, farklı bakış açılarıyla hayata tek bir perspektiften bakılamayacağı gerçeğini erken yaşta öğretir.

Doğaçlama sanatından esinlenen drama ile hayallerinizi kurgulamanın tam zamanı! Oyun ile iç içe olan drama ile tiyatro tekniklerini kullanarak etkileyici canlandırmalar yapabilir, oyunculuk kariyerinizin gelişimi için önemli bir adım atabilirsiniz.

Şişli Sanat Kursu'nun çocuklara öğrenme ve eğitim kavramlarını sevdiren drama kursu ile çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilir; kendiniz için deneyimleyeceğiniz yetişkin drama kursu ile de kariyer planlarınızı öne çıkarabilir, başarılı bir oyuncu olmak için güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.


Drama Kursunun  Faydaları:

-Bireyin analitik düşünmesini sağlar.
-İletişim becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur.
-Özgüveni yüksek, kendini iyi ifade eden bireyler yetiştirir.
-Planlı ve düzenli olmayı tetiklerken bir yandan da kişinin motivasyonun yüksek olmasını sağlar.
-Diksiyonun gelişmesini sağlar. Özellikle dört temel niteliği yani yazma, okuma, konuşma ve anlama becerisinin profesyonel bir şekilde ilerlemesini sağlar.
-Farklı farklı yaşamlara ışık tutmasıyla empati yeteneğini geliştirir.
-Kişilerin imgesel dünyasını zenginleştirir.
-Özgür düşüncenin gelişmesine doğrudan ya da dolaylı yoldan katkıda bulunur.
-Ortak çalışmabilme, grup çalışmalarına ayak uydurabilme ve işbirliği yapabilmenin kolaylaşmasını sağlar. Toplumsal uyumun artmasında önemli bir rolü vardır.
-Stres ve kaygıdan uzaklaştırarak korunaklı bir alan yaratımında bulunur. 
-Nefes ve beden kontrolünü geliştirir.


Drama Kursuna Kimler Katılabilir?

Drama kursuna katılım noktasında bir yaş, cinsiyet ve eğitim gibi faktörler dikkate alınmaz. Dileyen herkes drama kursuna katılabilir. 

En sık drama kursiyerleri ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

Psikologlar,
Öğretmenler,
Sosyal Hizmet Uzmanları,
Çocuklar,
Ebeveynler,
Terapistler,
Öğrenciler,
Çocuk Gelişim Uzmanları,
Drama eğitmeni olmak isteyenler,
Tiyatro oyuncuları,
Her yaş ve meslek grubundan bireyler katılım sağlayabilmektedir.

Stokta kalan son 10 ürün

Drama eğitimi, yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirir, kalıpların dışında düşünebilmeyi öğretir. Drama eğitimi, çocukların yaratıcı düşünmelerine ve hayal kurmalarına yardımcı olur. Bu sayede hem özgün düşünebilen hem de ekip çalışmalarına uyumlu olabilecek bireylerin yetişmesine katkı sağlar.

 

Derslerimizin süresi 1 saattir. Haftalık gün sayısı derslerimizin branşına göre değişiklik göstermekte olduğundan web sitemizdeki branş sayfalarımızdan veya iletişim numaralarımızdan bizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Günümüzde şehir yaşantısı, iş yoğunluğu ve etrafınızdaki bilgi kirliliği bireylerde birçok sorunlara neden olmaktadır. Ayrıca bu yoğunluk kişisel gelişim hızını zayıflatmış ve insanların psikolojik buhranlar yaşamasına neden olmuştur. Bu gibi sorunları aşmak ve daha dinç hissetmek isteyen insanlar farklı hobilere yönelmektedirler. Bu hobilerin başında da Drama Eğitimi gelmektedir.

Herhangi bir üst yaş sınırlaması mevcut değildir. Çocuk eğitimimizde 4 yaşından gün alan her çocuk bizimle drama eğitimine başlayabilir. Çocuklar uygun yaş aralıklarına göre gruplandırılarak eğitim verilir.

Kurslarımız ikiye ayrılmaktadır. Bunlar çocuklar için drama kursu ve yetişkinler içindir.

Kursumuzda her türlü materyal ve bilgiler eğitmenlerimiz tarafından size sağlanmaktadır.

Kurs fiyatlarımızı öğrenmek için 0539 238 82 98 telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz deneme derslerimize de katılabilirsiniz.

Şişli Sanat Kursu
Fulya Mahallesi, Ortaklar Cd. No:1 D:7, 34394 Şişli/İstanbul
(0212) 217 17 70
https://maps.app.goo.gl/qawvfDdYQF3S7hQq9 

Eğitimlerimiz

WORKSHOPLAR HOBİ KURSLARI GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU
Deneme Dersi İstiyorum 0539 238 82 98
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?