Bale Kursu

2024 yılı itibariyle Bale Kursunu sizlere sunmayı planlıyoruz 

Şişli Sanat ailesinin benimsemiş olduğu, "Balenin yaşı olmadığını kanıtlayan eğitimimize siz de katılın!"

İyi bir eğitim ile yapabileceklerinizi görünce siz de şaşıracaksınız!

Bale öğrenmeyi hep çok isteyenler, günlük hayatın rutininden sıkılıp hobi edinmek isteyenler, sağlıklı ve esnek bir vücut yapısına sahip olmak ve kendini dans konusunda sadece denemek isteyenleri Şişli Sanat ile keyif alabileceğiniz bale yolculuğunda sizleri görmek istiyoruz! Almış olduğunuz bale eğitimi ile hayatınıza renk katacak ve hayata zarif bir perspektiften bakmayı öğreneceksiniz!

Balenin Yararları:

-Bale eğitiminin yararları arasında çocuğun fiziksel gelişimine yaptığı katkı ilk basamakta yer alır. Bale eğitimi alan kişiler vücutlarını daha iyi kullanırlar, bedenleri esnek, güçlü ve zarif olur. Özellikle kas yapısını güçlendiren bale, çocuğun daha hızlı uzamasını ve gelişmesini sağlar.

-Bale eğitimi, duruş bozukluklarının düzeltilmesine de önemli etkiler sağlamaktadır. Bale eğitimi sırasında yapılan egzersizler taban düşüklüğü, içe basma, bacak deformasyonu ve belirli oranda olan omurga eğriliklerinin iyileşmesine katkı sağlamaktadır.

-Bale eğitimi aynı zamanda klasik müzikle yapıldığı için öğrencinin müzik kulağını geliştirmekte, ritimleri ve sesleri tanımasını sağlamaktadır. Balenin müziklerine aşina olan çocuklar ilerleyen dönemlerde hareketlerinin devamını öngörebilirken diğer dansçıların da koreografilerini kolayca ezberleyebilirler.

-Balenin yararları çocuklarda ve yetişkinlerde ortaya çıkan sağlıksız beslenme sorunlarının da önüne geçmektir. Bale eğitimi alan bir kişi eğitmeninin önerileri ile doğru beslenmeyi rutin haline getirir. Balerin ve baletlerin ince bir bedene sahip olmalarının temelinde de doğru beslenme alışkanlığı yatar.

-Bale eğitiminin yararları arasında kişilerin sosyalleşmesi de yer alır. Günümüzde bireyselleşen çocukları bu durumdan kurtaracak en önemli unsurun eğitim ortamları olduğu düşünüldüğünde bale öğretiminin yeni arkadaşlar kazanmada çocuğa katkı sağlayacağı görülebilir. Çocuk aynı zamanda sorumluluk almayı ve takım çalışmasını da öğretir.

-Bale eğitiminin yararları arasında çocuğun sorumluluk duygusunun gelişmesi de yer alır. Çocuk ders öncesinde ailesinden destek almadan giyinir, hazırlanır, ders sonunda çantasını toplar; bu da kendi kendine yetme becerisi kazanmasına yardımcı olur. İç disiplinini sağlayan çocuk ileride kimseye bağımlı olmadan yaşayabilir.

-Bale soyut düşünme becerisini de geliştirir. Kişinin yön bulma, müziğe göre hareket etme, düşünme ve konsantrasyon becerilerini artırır. Özellikle çocuklar bir sonraki hareketi zihinlerinde canlandırarak zihinsel gelişimlerini hızlandırırlar. Balenin faydaları kişinin düşünce süreçlerinde de görülür.

-Yılsonu resitalleri de öğrencinin takım çalışmasını öğrenmesine, sahnede nasıl dans ettiğini görmesinde, gelişimini takip etmesinde etkilidir. Balenin yararları arasında olan sahne ile erken yaşlarda tanışma çocuğa tecrübe katar, prova sürecini, kulis adabını, sahne sırasını beklemeyi ve seyirci karşısına çıkmayı öğretir.

-Balenin yararları arasında dünyayı yorumlamayı ve sorgulamayı, muhakeme yapmayı sağlamak da yer alır. Öğrenciler çevrelerinde olan bitenin daha iyi farkına varırlar, aynı zamanda kendilerini geliştirirler.

-Bale eğitiminin yararı kişinin daha sabırlı ve özverili olmasını da kapsar. Bale uzun bir yolculuk olduğu için öğrenci yıllarını eğitim sürecine harcar, bale ile yoğrulur ve kendini geliştirir. Doğaçlama, yaratıcılık, öngörü gibi özellikleri gelişir. Farklı dansları da yapabilecek kabiliyete kavuşur.

-Bale eğitiminin yararları her öğrenciye özel unsurlar da içerir. Uzun yıllara yayılan bale eğitimi sonucunda öğrenciler yapmaktan mutlu oldukları bir mesleğe kavuşur ve profesyonel balerin ya da balet olurlar. Hayata bakış açıları farklılaşır, anlayışlı ve sabırlı, yaratıcı ve pratik, esnek ve güçlü insanlar olurlar.

 

Hayata daha mutlu bakmanın keyfini çıkarın!

Balenin sihirli dünyasına geçerek sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olacak, dansa olan becerinizi ölçecek, sosyalleşecek, günlük hayatınızın getirmiş olduğu stres ve kaygılardan uzaklaşacak, iş ya da okul yaşamınızda daha başarılı olacaksınız. Eğlenceli anılar biriktireceğiniz bale eğitimine hazır olun!

Bale Kursu Şişli Sanat ile yaşamınızın bir parçası haline getirin…


Eğlenirken öğrenin, dansın ruhunu hissedin!
 Şişli Sanat ile küçük adımlar hayatınızı değiştirmek için yeterli! Dansın en zarif hali en çok size yakışacak!

İster hobi olarak dans etmek isteyin, isterseniz meslek edinme hedefiniz olsun, dilemiş olduğunuz gün ve saatte, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza istinaden özelleştirilmiş bale kursu programıyla uygulama ağırlıklı, şovlarda, resitallere sahne alacağınız, renkli aktivitelerde bulunacağınız keyifli bir ortamda eğitim almanın tadını çıkaracaksınız.


Bale Kursu ile Dans etmek en iyi sahnede öğrenilir!

Şişli Sanat ailesi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz.

Sertifikalarımız MEB onaylıdır.

Sınıflarımız 6-8 kişiden oluşmaktadır.

Derslerimiz grup ve özel  Bale dersler olarak ayrılıyor.

Bale Derslerimiz çocuk Grubu ve yetişkin Grubu şeklindedir. (5-8), (9-12) yaş çocuk Grubu, 13-40 yaş yetişkin Grubumuz vardır.

Eğitimlerimiz

WORKSHOPLAR HOBİ KURSLARI GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU
Deneme Dersi İstiyorum 0539 238 82 98
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?