Piyano Kursu

Piyano  Çalmayı 
En eğlenceli metod ile
En uygun fiyata 
Kolay şekilde öğrenmek istiyorsanız 
ÜCRETSİZ DENEME DERSİNE DAVET EDİYORUZ !

Kişiye Özel Ders Programı ile ister HOBİ PİYANO KURSU  olarak,  
İsterseniz Piyano Kursu M.E.B ONAYLI SERTİFİKA için
Kursumuza  Bekliyoruz 

 • Piyano Dersi haftada bir gün 50 dakika  yapılmakta ve öğrenci ile eğitici arasında birebir işlenmektedir.
 • Piyano Kursu için Ders günleri ve saatleri öğrencilerle ortak belirlenmektedir.
 • Piyano Dersleri aynı anda teorik olarak nota-solfej eğitimi ve piyano ile uygulamalı verilmektedir
 • Piyano kursumuza katıan öğrencilerimiz  piyano dersliğimizin  müsait olan saatlerinde ÜCRETSİZ PRATİK yapabilirler. 

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz kursumuzdan mezun olduklarında

MEB onaylı  KURS BİTİRME SERTİFİKA   hakkı kazanırlar.

ÖNEMLİ NOT* Bire bir özel ders alan öğrenci 4 derste 1 ders erteleme hakkına sahiptir ve 1 gün önce MESAİ SAATLER İÇİNDE gelemeyeceğinin haberini verirse ancak o zaman telafi dersi alabilir aksi takdirde sözleşmede belirttiği gibi DERSLERİ işlenmiş sayılacaktır.  Sağlık veya istirahat raporu ile geçerli tarihlerde Telafi dersleri eklenecektir

PİYANO HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Piyano, İtalya'da Bartolomeo Cristofori tarafından 1700 yılı civarında icat edilmiş (tam olarak yıl belirsizdir) akustik, telli bir müzik aletidir. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano bazen vurmalı telli çalgı olarak da sınıflandırılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.

Akustik piyanolar genellikle ses tahtasını ve metal telleri çevreleyen aynı zamanda koruyan ahşap kasadan oluşmakla birlikte 88 tuşa (52 beyaz tuş, 36 siyah tuş) sahiptir. Piyano, tuşlarına basıldığında içerisindeki teller aracılığıyla ses çıkarır, tuş bırakıldığında ise teller damper (titreşim azaltan parça) yoluyla susturulur. Fakat pedallar yardımıyla tuşlardan parmaklar kaldırmasına rağmen sesi uzatmak mümkündür.
PİYANO ÇALIŞMA STİLİ

Piyanoda herhangi bir tuşa bastığımızda keçe ile kaplanmış çekiç o tuşa ait tellere vurur, ardından geri gelir ve çekiç eski konumuna gelmesine rağmen teller titreşmeye devam eder. Bu titreşme bridge (köprü) yoluyla ses tahtasına iletilir ve ses tahtası sesi yükselttikten sonra havaya yayar. Parmak tuştan çekildiğinde damper (titreşim azaltan parça) tellerin titreşmesini durdurur ve sesi keser. Yukarıda bahsedildiği gibi akustik piyano içerisinde bolca tel bulundurmasına rağmen vurmalı çalgı olarak sınıflandırılır çünkü teller çekme yoluyla (harpsikord ya da epinet) gibi değil vuruş yoluyla ses çıkartır. Hornbostel-Sachs enstrüman sınıflandırma sistemine göre piyano chordophone (telleri ve onu ileten gövdeleri olan enstrümanlar) olarak sınıflandırılmıştır. Örneğin arp telleri çekme yoluyla çalınan, gitar telleri tıngırdatma yoluyla çalınan, keman yayı (arşe) tellere sürtme yoluyla çalınan, piyano da tellere çekiç ile vurulması yoluyla çalınan chordophone bir enstrümandır. Teknolojik gelişmelerle birlikte chordophone bir enstrüman olan piyano akustik olmasının yanı sıra elektrikli, elektronik ve dijital olacak şekillerde de geliştirilmiştir.

“Piyano” sözcüğü, çalgının 1700’lü yıllarda kullanılan eski versiyonlarının İtalyanca adı olan “pianoforte” sözcüğünün kısaltılmış hâlidir.

İşlevine Göre Piyano Çeşitleri

 • Duvar (Konsol) Piyanosu.
 • Elektronik (Dijital) Piyano.
 • Kuyruklu Piyano.
 • Pnörmatik Piyano.
 • Mekanik Piyano.
 • Hazırlanmış (Prepared) Piyano.

MÜZİK SERTİFİKA PROGRAMI
MEB onaylı Şişli Sanat Kursunda kayıt yaptırabileceğiniz bir başka program da Sertifika Programıdır. Programa kayıt yaptıran öğrenciler 8 aylık (32 Ders) bir eğitim sürecinde, MEB tarafından kursumuz aracılığı ile yapılacak olan sertifika sınavına hazırlık eğitimi göreceklerdir. Bu eğitim sürecinde düzenli derslere katılım sağlayan öğrenciler teknik eğitimle beraber teorik eğitimlerini de alacak, sınav odaklı çalışmalara ağırlık verecektir. Sınavı geçen öğrencilerimiz kursumuzdan mezun olup sertifikaları ile usta öğretici ünvanına sahip olabilecek ve sanat sektöründe lisans eğitimi almadan sertifika yeterli olan iş alanlarda da avantaj kazanacaklardır.
SERTİFİKA PROGRAMINDA ADAYLARIN ALACAĞI EĞİTİMLER;
Ritim

Ritim, bir dizede, bir notada vurgu, uzunluk veya ses özelliklerinin, durakların düzenli bir biçimde tekrarlanmasından doğan ses uygunluğu, tartım, dizem. Çeşitli aletlere vurarak çıkarılan, düzenli ve akıcı seslerin oluşturduğu bütündür. Ritim sadece müzik alanında değil doğal hayatımızda da var olan bir kapsamdır. Yolda yürürken bile bir ritim oluştururuz; yürümek, nefes almak da bir ritimdir.

Melodi

Belli bir duyguları yansıtmak için belli kurallara göre notaların yan yana getirilmesiyle oluşturulan, kulağa hoş gelen ses dizisileridir. Günlük konuşmada sıklıkla ezgi olarak da ifade edilen melodi, müziğin en temel unsurlarından bir tanesidir.

Armoni

müzikte, farklı notaların aynı anda kullanılmasıyla ortaya çıkan ses uyumudur. Akorları, akorların kurulumunu, akor yürüyüşlerini ve akorlar arasındaki ilişkileri inceleyen müzik dalına armoni adı verilir. Aynı anda seslendirilen notalarla ilgilendiği için, armoninin müziği "dikey" olarak ele aldığı, bu anlamda müziğin "yatay" unsuru olan melodik yapıdan farklılık gösterdiği söylenebilir. Ayrıca yalnızca üflemeli müzik aletlerinden oluşan orkestrada da çok kullanılan bir terimdir.

Tını

Sesleri ayırt etmemizi sağlayan ses özelliğidir. Aynı yükseklikte ve aynı şiddette başka başka müzik aletlerine ait sesleri kulağımız ayırt edebilir. İşte sesin bu özelliğine sesin tını adı verilir.

 Piyano  kursu bölümlerimizde  Trinity College London sınavlarına hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

Bu çalışmalar haftada 1 kere ve birebir yapılan dersler şeklindedir.
Öncelikle, sınav tarihlerine göre bir çalışma planı çizilir. Öğrencinin mevcut seviyesi öğretmenlerimizce belirlenmektedir. Böylece hangi seviyeden (Grade) sınava gireceği saptanmaktadır.
Sınav müfredatına göre yapılan çalışmalarda, teknik yeterlilik, parça çalışmaları( sınav müfredatında istenen parçalar  Trinity College London tarafından belirlenir) solfej ve duyuş çalışılmaktadır.
Tüm seviyeleri tamamlayan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan bir diploma almaktadır.

Eğitmenlerimiz, konservatuar  mezunu ve müzik öğretmeni bölümü Üniversite mezunu  tecrübeli eğitmenlerdir.  Alacağınız profesyonel piyano dersleri ile müziğin eşsiz dünyasına adım atacaksınız.

Piyano Kursu Şişli
Piyano Kursu Mecidiyeköy 
Çocuklar için Piyano Kursu 
Yetişkinler için Piyano Kursu

YAZ KAMPANYASI HAFTA İÇİ 15.00 İTİBAREN VE HAFTA SONU
%50indirim
6,050.00 TL 3,000.00 TL

Stokta kalan son 10 ürün

Kişiye özel olarak hazırladığımız piyano kurs programları sayesinde öğrenciyi en kısa sürede başarıya ulaştırmak için çalışmaktayız.

 • Piyanonun Tanıtımı
 • Teknik ve mantık özellikleri
 • Sağ el kullanımı
 • Sol el kullanımı
 • Çift el senkronizasyonu
 • Müzik terimleri ve notasyon
 • Majör – minör gamlar
 • Akorlar
 • Parça etütleri
 • Eser çalma
 • Armoni ve solfej eğitimi

Derslerimiz haftada bir gün bir saat birebir özel ders olarak yapılmaktadır. Grup dersi olarak çalışılmamaktadır. Dersin gün ve saati, öğrenci ve eğitmenin uygun olduğu gün ve saatler olarak düzenlenir.

Kursumuz Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Eğitmenlerimiz, üniversitelerin konservatuar bölümlerinden mezun, tecrübeli eğitmenlerdir.

Özel piyano öğretmenlerinin bir çoğu üniversite mezunu değildir. Bu nedenle lise dengi bir konservatuar mezunu ya da alaylı hocalardan ders alma ihtimaliniz bir çok kursta çok yüksektir. Piyano öğretmenliğinde "Uzmanlık", resmi tanım gereği, sadece dalında üniversite diploması olan öğretmenlere verilen bir addır, MEB tarafından belgelenmiştir. "Bizim piyano öğretmenimiz konservatuar liseden mezun ama konusunda uzman" argümanı yanlış ve yanıltıcıdır. Öğretmenlerimizin üniversite diplomasını görme hakkınız vardır.

Piyano eğitmi alırken alanında uzman ve bu uzmanlığı üniversitelerde tamamlamış, sonrasında eğitim vermiş bu konuda da uzmanlaşmış eğitmenler, alacağınız eğitimde her zaman bir adım önde olmanızı sağlar.  Gideceğiniz kurslarda bunları göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Üniversitelerin müzik bölümlerine/konservatuarlara hazırlık veya hobi amaçlı alacağınız eğitim, Şişli Sanat Kursu’nda emin ellerde…

Her ders 50 dakika sürmektedir.

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

Eğitimlerimiz

WORKSHOPLAR HOBİ KURSLARI GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU
Deneme Dersi İstiyorum 0539 238 82 98
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?