Çini Workshop

Çini Workshop Günleri:

  • P.tesi, Salı   14.00-17.00
  • Çarş             14.00-17.00 - 18.30-21.30
  • C.tesi                                  17.30-20.30
  • Paz                                     17.30-20.30

 

 

Çini Workshopunda, hazır olan pişmiş bisküvi ürünler üzerine geleneksel çini teknikleriyle dekorlama yapıyoruz.
Çini bir boyama tekniği olmasının yanı sıra, önemli derece özverili ve detaylı çalışmayı gerektiren bir sanat dalıdır. Teknik ile tasarımın en özel birleşiminin yüzlerce senelik birikimidir. Şişli Sanat ailesi olarak Çini workshopumuzda, öğrencilerimize geleneksel çini tekniğini öğretmenin yanında, kendi yeteneklerini çini sanatı vasıtası ile ortaya koymaları kousunda yön göstermekteyiz.

Öğrencilerin geleneksel desenlere ve motiflere hakim olarak bisküvi üzerine çalışmaya başlamalarından önce, bir süre zarfında kağıt üzerinde çalışma yapmaları gerekmektedir. Geleneksel çini desenlerinin tamamı sırası ile çizilir ve boyanır. Kağıt üzerinde ilk olarak kurşun kalem, daha sonra fırça ve boyayla çalışmalar yapılır.

Geleneksel desenlerin hepsinin kağıt üzerinde çalışılmasından sonra, desenler ilk önce düz yüzeyli bisküvilere geçirilir. Geleneksel yöntem ile delinerek, kömür tozu ile yüzeye aktarılır. Çini bisküvisine kömür tozu ile aktarılan desenler, kontürleme işleminden sonra, desenin özelliklerine göre renklendirme işlemi yapılır. Çini sırıyla sırlanan ürünler, pişirmeden sonra öğrencilere teslim edilir.

Şişli Sanat Kursu olarak sizleride aramızda görmek isteriz.

 

kullanmak istediğiniz ürün için iletişime geçiniz. ÖN ÖDEMEDİR. KALAN ÖDEMEYİ WORKSHOP GÜNÜ İDAREMİZDEN GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ. 300.00 TL

Stokta kalan son 10 ürün

Eğitimlerimiz

WORKSHOPLAR HOBİ KURSLARI GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU
Deneme Dersi İstiyorum 0539 238 82 98
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?